Няколко стихотворения от „Въображаеми градини“ – новата стихосбирка на Галина Николова
Писателката за детството сред библиотечните рафтове, четенето в бабиния двор и върха на белетристиката
Авторът на бестселъра “The Dawn of Everything” за митa за държавата като “необходимо зло”, произхода на неравенството и това как да променим бъдещето, започвайки от миналото.
Най-превежданият български писател Георги Господинов не се нуждае от обширно представяне, а новата му стихосбирка "Там, където не сме" (издателство "Жанет 45") бележи завръщането и на поета Георги Господинов. Тя е пета поред след превърналите се вече в класика от 90-те "Лапидариум" и "Черешата на един народ", както и "Писма до Гаустин" (2003 г.) и антологията "Балади и разпади" (2007 г.).
Езерата Охрид и Преспа говорят за Балканите в новия роман на Капка Касабова
Йоанна Елми отдавна ни дава добри поводи за четене и мислене, но сега вече и под дългата форма на роман.
Немският разказвач и илюстратор Себастиан Мешенмьозер предпочита животните за свои герои
Традиционната месечна селекция от десет заглавия от каталога на Booklover.bg
Световноизвестният невроучен и популяризатор на науката Дейвид Игълман обяснява действието на един от най-важните органи в тялото
Или за мястото на "абсурдисткото" в новия сборник с разкази на Йордан Д. Радичков
Традиционната месечна селекция от десет заглавия от каталога на Booklover.bg
Видеотриптих от текст, звук и изображение
Както всеки месец, и през юли имаме десет добри идеи, подбрани от каталога на електронната книжарница Booklover.bg.
ICU и издателство за поезия “ДА” са част от подема на малките издателства през последните 15-ина години, но не само това е общото помежду им.
През юни месец четенето придобива нов cool again статус, за което помагат и няколко събития в столицата и страната, а ние го допълваме с нова селекция от книги от каталога на booklover.bg
Как се създават литературни разходки и каква е ролята на града в творчеството на поетите.
С проекта в развитие “Книгоразделители” Мария Налбантова изследва навиците на четене и какво казват за миналото малките следи.
Отново сме готови с нова, прясна селекция от 10 заглавия от каталога на сайта Booklover.com, който не само се обновява постоянно, но ни изненадва приятно и с допълнителни опции за намаления или предварителни поръчки.
През април в селекцията ни от книги в Booklover неизбежно присъстват предимно книги, свързани под една или друга форма с темата война.
Малко на брой руски издателства са се водили досега от някаква политическа хигиена и принципи.
Как литературата помага за изграждането на украинската идентичност и какво правят днес украинските автори и творци.
През март в селекцията ни от Booklover попадат пътеводител към пътеоводителя на галактически стопаджия, японски приказки, датска писателка с канадска карта, философия на птиците, макдеонска носталгия по детството, урок по уважение за млади момчета, български опиати след Освобождението, Театър на жестокостта, гардероб към непознати светове и още.
За нещотърсача Екатерина Петрова и как емоционалната наситеност на един предмет е в пъти по-важна от материалната му стойност.
По средата на най-малкия месец в година има два празника - повод да зарадваме любимия човек или да се насладим на чаша вино с нова книга. Ето февруарската ни селекция от Booklover.
Екатерина Петрова “разопакова” едно от последните големи събития в света на съвременното изкуство
Декември неизменно е свързан с подаръци. А какъв по-добър подарък от книга, събрала в себе си всякакви истории, времена и нрави.
С какво ще запомним книжния свят през изминалата година
Есента нахлу в пейзажа ни и донесе онази приятна меланхолия, която с лекота ни потапя между страниците на добро четиво при всяка удобна възможност. Ето няколко такива, които сме подбрали през ноември от каталога на Booklover.bg в нашата съвместна рубрика с тях "Между страниците".
Октомври очевидно не смята да ни пусне от топлия модел дни, но пък с цялата му цветна есенна красота ни вдъхновява за ароматни чайове, домашни занимания и потапяне в света на книгите.